Artykuł o Polskim Modelu Gościnności w Rzeczach Wspólnych

Artykuł o Polskim Modelu Gościnności w Rzeczach Wspólnych

W sprzedaży pojawił się najnowszy 27 numer Rzeczy Wspólnych.

A w nim artykuł Polski Model Gościnności tłumaczący ideowe podstawy ramowej polityki imigracyjnej Polski opisanej w raporcie. Opowiada o gościnności, powinności Polaków i imigrantów, racjonalności i ostrożności oraz o potencjalnych korzyściach. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem i pozostałymi tekstami w numerze.

Tematem okładkowym jest Polska do poprawki, czyli rozważania naszych autorów na temat funkcjonowania samorządów. Dużo miejsca poświęcamy również na blok Nowe Technologie. W nim m.in. tekst Anny Mysczak na temat bezpieczeństwa sprzętu teleinformatycznego używanego przez państwa oraz rozważania Wojciecha Tomaszewskiego na temat Social Scoringu. Tradycyjnie nie zabraknie również bloków Świat (teksty m.in. Marka Budzisza i Pawła Święckiego) i Tożsamość (teksty m.in. Tomasza Wiścickiego i Pawła Nowakowskiego). W bloku Kultura natomiast m.in. recenzja zbioru esejów prof. Pawła Skibińskiego autorstwa Wiktora Świetlika.

Numer 27 można nabyć wchodząc pod ten adres: http://fundacjarepublikanska.istore.pl/…/Rzeczy-Ws…/22936850 oraz w sieci Empik i wybranych placówkach Kolportera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *